• Szkoła do hymnu

• Szanownie Państwo,

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akci "Szkoła do hymnu". w tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

• "Szkoła pamięta"

• Nasza szkoła wraz z 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół przyłączyła się do akcji MEN "Szkoła pamięta" zaplanowanej na 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu społeczności

• Żywa lekcja Historii

• 15 Listopada w naszej szkole o godzinie 11:20 odbyła się żywa lekcja historii dla całej społeczności uczniowskiej z udziałem grupy artystycznej "Rekonstrukto" o tematyce" Wrześień 39 czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.

• Śniadanie daje moc

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. ;) To najlepszy start w nowy dzień!! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym uczestniczymy od 7 lat. To właśnie podczas zajęć edukacyjnych, nasi nauczyciele przekazują najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Śniadanie Daje Moc na stałe jest wpisane w program profilaktyczny naszej szkoły i jest organizowane cyklicznie każdego roku.

• Młyn Hilberta

• W ramach realizacji podstawy programowej "Poznajemy ginące zawody" uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do młyna Hilberta w Dzierżoniowie

• #SzkołaDoHymnu

• 11 listopada to szczagólna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. wyrażamy radość z tego, że żyjemyw wolnym suwerennym kraju w 2018r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie zagranicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączyły się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. W tym roku również nasza szkoła przystącpi do wspólnego odśpiewania hymnu, aby uczcić tą ważną dla nas Polaków rocznicę odzyskania niepodległości.

• Cyrk "Szok"

• 4 listopada w naszej szkole gościliśmy ukraińską grupę cyrkową "Szok", która wykonała dla nas artystyczny pokaz cyrkowy. To była świetna zabawa :)

• „Wylosuj Anioła”

• Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa? 🙂Co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję 🙂 Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później)

4. Gotowe kartki przekazać szkolnemu koordynatorowi Pani Agacie-szkolny pedagog

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci.

Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u, gdzie umieszczamy wszystkie szczegóły naszej akcji 🙂

• Góra Grosza

• Poraz kolejny nasza szkoła przyłącza się do akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbieramy monety jedno groszowe (lub o innym nominale) i przekzujemy szkolnemu koordynatorowi Pani Małgorzacie Kaczor. Akcja kończy się 2 stycznia w tedy to podliczymy zebrane pieniądze i przekażemy je organizatorowi. Zebrane pieniądze zostaną przekazane najbardziej porzebującym dzieciom, króere nie wychowują się w swojej rodzinie.