• Witaj wiosno!!!

• Jak co roku 21 marca zaczynamy astronomiczną wiosnę. Czyli czas roskwitów narodzin, czas nowego życia. Na okres wiosenny przypada też Święto Wielkiej nocy, w którym chrześcijanie celebrują Zmartwychwstałego Jezusa i nowe życie. Z tej okazji jako nasza Szkoła chcemy życzyć wam radości i nadzieji mimo tego trudnego czasu jaki przeżywamy obecnie w Polsce i na całym świecie.

• Trwa Rekrutacja!!!

• Trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Liczba miejsc ograniczona. Oferujemy jedną zmianę i naukę w małych klasach do 20 osób w szkole podstawowej oraz do 15 osób w oddziałach przedszkolnych.

Oferta edukacyjna oddziałów przedszkolnych

Nasi podopieczni spędzając u nas czas są pod opieką ciepłych i odpowiednio wykwalifikowanych opiekunek. Dodatkowo oprócz czynności higieniczno – opiekuńczych prowadzonych jest wiele zajęć tematycznych – edukacyjnych oraz zajęcia dodatkowe. Wierzymy, że wiek w którym są dzieci przychodzące do naszego przedszkola to najważniejszy czas w rozwoju dziecka. To wtedy tak silnie kształtujemy młodego człowieka. My staramy się to robić na jak najwyższym poziomie, tak aby z wiedzą, zaufaniem, wysokim poczuciem własnej wartości poszedł dalej w świat, a przy tym czuł się bezpiecznie i dobrze, bez lęku, ale z dziecięcą radością.W ramach tygodniowego planu pracy oddziałów oferujemy nieodpłatnie takie zajęcia jak :

Język angielski

Nasi mali podopieczni uczą się języka angielskiego poprzez zabawę. Grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają. Nauka odbywa się zupełnie naturalnie, ponieważ dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny. Dzięki temu istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności

Gimnastyka

Gimnastyka jest nie tylko rozumianą powszechnie korekcją istniejących wad postawy. Są to także działania profilaktyczne oraz mające na celu kształtowanie u dzieci nawyku prawidłowej postawy ciała. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że dzieci wykazują dużą biologiczną potrzebę ruchu, którą mogą spożytkować na zajęciach z gimnastyki, przy okazji utrwalając dobre nawyki i korygując powstałe zniekształcenia.

Zajęcia z logopedą

Grupowa terapia logopedyczna dzieci kierowana jest zarówno do dzieci, które mają problemy logopedyczne (wówczas ich celem jest usunięcie problemu) oraz do dzieci mówiących prawidłowo, gdyż wówczas ich zadaniem jest doskonalenie języka, dzięki czemu dzieci mówią coraz poprawniej. Zajęcia logopedyczne prowadzone są w formie zabawy. Zarówno metody pracy, jak i pomoce dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych maluchów. Nasz logopeda prowadzi również doradztwo logopedyczne dla rodziców i nauczycieli.

Zajęcia z elementami plastykoterapii

To zajęcia, które mające charakter terapii przez sztukę. Stymulują rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzieci uczą się różnych rodzajów ekspresji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, rozwijają kreatywność oraz spontaniczności, a także uczą rozpoznawania i osiągania stanu równowagi wewnętrznej.

Zajęcia z elementami bajkoterapii

Bajkoterapia to metoda pracy z dzieckiem, która poprzez specjalnie dobrane bajki ma na celu obniżenie stresu wywołanego trudnymi wydarzeniami, odprężenie po intensywnym dniu, czy pomoc w zrozumieniu pewnych praw rządzących światem. Ukazuje dzieciom pozytywne wzorce zachowań, uczy empatii, a także rozwija wyobraźnię i wprowadza dzieci w magiczny świat literatury dziecięcej. Poprzez bajkę możemy wejść w świat dziecka, którego myślenie i rozumowanie często jest nam dorosłym odległe.

Nie pobieramy czesnego oraz opłat za pobyt dziecka powyżej 5h.

Serdecznie zapraszamy!!!

• Uwaga! Uwaga!

• Od 1 marca 2020 r. ruszył nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 w wieku od 3 - 6 lat oraz nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy na nasz dzień otwarty w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach ul. Świdnicka 53.

• Drzwi Otwarte

• Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 12.03.2020r. od godziny 1400 do 1600.

Harmonogram dnia otwartego:

1400 - Powitanie gości