• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest już od 12 lat. Data - 21 marca - nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.

Wspierając to wydarzenia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary. Dali wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu. Organizatorką obchodów była p. Elżbieta Śmieja. Zobaczcie, kto przyłączył się do akcji!!! Pamiętajmy warto pomagać, pomaganie jest dziecinnie proste, czasem wystarczy tylko uśmiech a czasem zwykłe skarpetki by pokazać nasze wsparcie!

• Pierwszy dzień wiosny

• Marzanna – słowiańska bogini związana z zimą, śmiercią, zaświatami, ale także odnawiającym się życiem i wiosennym urodzajem. Niektórzy badacze negują jej kult, czemu zdają się jednak przeczyć zapiski w kronikach Jana Długosza, ale też wcześniejszych od niego kronikarzy. Współcześnie jej postać została zredukowana do kukły obrzędowo topionej na wiosnę w celu pożegnania zimy.

• Spotkajmy się!

• Drodzy Rodzice przyszłych pierwszoklasistów

Drodzy Rodzice Kandydatów,

Wszystkie osoby zainteresowane rekrutacją do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych Niepublicznej Szkoły Podstawowej Z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach w roku szkolnym 2021/2022,

Serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne, na kanale Microsoft Teams. Spotkanie zaplanowaliśmy dla Państwa na czwartek 15 kwietnia 2021 r, o godz. 17.30.

Podczas spotkania przedstawimy ofertę edukacyjną naszej szkoły na nowy rok szkolny oraz w miarę możliwości odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Osoby zainteresowane proszę o wysłanie na poniższy adres e-mail następujących danych: imię i nazwisko, telefon oraz adres mailowy .

Przed spotkaniem osoby zainteresowane otrzymają link do spotkania na platformie MS Teams.

Adres mailowy, na który należy wysłać dane rejestracyjne: nsp.pieszyce@op.pl

Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia do godz. 24:00.

ZAPRASZAMY!

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej Z Oddziałami Przedszkolnymi w Pieszycach